Minopolis Çocuk Şehri
Temmuz 27, 2018 Share

Minopolis Çocuk Şehri

Minopolis çocuk şehri Marmara Forum’da yer alır. Bu şehrin her noktasında çocuklar var. Yetişkinlerin olmadığı bir çocuk şehrinde tüm idare de çocuklarda. 4 ve 14 yaş grubu arasında yer alan çocukların  eğlenceli dakikalar geçirebileceği bir alan olmasının yanı sıra oldukça eğitici. Yetişkinler ise çocukların etkinliklerini pencereden izleme şansına sahip. Çocuk şehrinde çeşitli istasyonlar var. Bu istasyonlarda çocuklar çeşitli meslek gruplarında rol alabiliyor. 3 yaşından küçük olan çocuklar ise Küçük Yaş Çocuk Kulübü etkinliklerine katılabilir.

Minopolis’de Yer Alan Meslekler

Çocuk etkinlikleri çocuk şehrinde 32 farklı istasyon yer alır. Kuaför, itfaiyeci, bilim adamı, polis, aşçı, kargocu gibi 100 farklı meslek ve görev var. Ayrıca deprem anında ve trafikte yapılması gerekenlere ilişkinde eğitimler veriliyor.

Minopolis Nerede?

İstanbul Marmara Forum Alışveriş Merkezi’nde bulunmakta. Media Mark’ın hemen yan tarafında yer alıyor. İstanbul’un her yerinden kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Özel araçları ile gidecek olanlar Mecidiyeköy civarında E- 5 üzerinden yol alabilir. Merter’de ise yan yola saparak Veliefendi – Osmaniye – Zeytinburnu sahil yolu tarafında Marmara Forum tabelaları yer alıyor.

Eğer Atatürk Havalimanı istikametinden gelinecek ise E- 5 üzerinden yol alırken Bakırköy Bahçelievler köprüsünün ardından yan yolda yer alan Osmaniye – Veliefendi sahil yolu yönüne saparak Minopolis çocuk şehri alanına varılabilir.

Toplu taşıma araçlarından olan Metrobüs ile Minopolis çocuk şehrine gitmek isteyenler ise Zeytinburnu durağında inmeli. Ardından tabelaları takip ederek 10 dakika sonrasında Marmara Forum’a ulaşım sağlayabilirler.

Çocuklar için uygun boyutlarda tasarlanmış olan Tv Stüdyosu, hastane, banka ve daha pek çok alanda çeşitli meslekleri canlandırarak kazanılan paralar Minopolis içerisinde harcanır. Oldukça eğlenceli ve bir o kadar verimli saatler geçirilebileceğinden dolayı aileler büyük bir ilgi gösteriyor. Giriş yapan tüm çocuklara ve onlara eşlik eden yetişkinlere RFID bileklikleri verilir.  Hafta sonu boyunca 10.00 ve 20.00 saatleri arasında Minopolis çocuk şehri ziyaret edilebilir. Pazartesi günleri ise kapalı. Salı, Çarşamba, Perşembe günleri ise 10.00 ve 17.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor.

admin

admin