Çocuklar İle Gezilecek İstanbul Akvaryumları
Temmuz 27, 2018 Share

Çocuklar İle Gezilecek İstanbul Akvaryumları

Çocuklar ile gezilecek İstanbul akvaryumları ve tematik parkları gezerek, çocuklarla eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Hem eğlence hem bilgi edinebilecekleri tema parkları, hayvanat bahçeleri ve akvaryumlar ile İstanbul’un muhteşem mekanlarını ziyaret edebilirsiniz. Sizle için İstanbul akvaryumlarını derledik.

  • İstanbul Akvaryum

Aqua Florya Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan İstanbul Akvaryum, 2011 yılında hizmete açılmıştır. Dünya’nın en büyük tematik akvaryumu olarak faaliyet gösteren tesis, eğlence sunuyor. Köpek balıkları ile dalış etkinliği sunulan akvaryumda, dünya denizlerinde yaşayan balık türlerini görme fırsatı sunuluyor.

Tematik parkta, yağmur ormanları, interaktif etkinlik alanları yer alıyor. Gezi güzergahı işlenen parkta, coğrafi temalandırma ve Ege Denizi’nden Pasifik’e kadar eğlenceli bir gezi sunuluyor.

Amazon Yağmur Ormanı gezisi ile İstanbul Akvaryum keyfi sizleri bekliyor. Atmosfer canlandırmaları ile İstanbul’da Dünya denizlerini keyifle gezebilirsiniz.

  • Sea Life İstanbul

Bayrampaşa’da Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde bulunan Sea Life, çocuklar ile gezilecek İstanbul akvaryumları arasındadır. Binlerce balık türü, köpekbalıkları ve tematik alanlarla eğlence sunuyor. 15 farklı türden 61 adet köpekbalığı, Avrupa’nın en geniş kapsamlı akvaryum teması sunuyor.

Okyanus Odası bölümünde 270 derece panoramik görüntü sunuluyor. Vatozlar, deniz kaplumbağaları, deniz yıldızları, deniz atları ve yüzlerce balık türünü bir arada görebilir, Dünya’nın en muhteşem denizlerinde, okyanuslarında macera ve eğlence keşfi yaşayabilirsiniz.

  • Emaar Akvaryum ve Su Altı Hayvanat Bahçesi

Emaar Squar Mall içerisinde yer alan tematik akvaryumda, 20 bin üzerinde balık türü bulunuyor. Deniz ve nehir canlıları ile 48 tanktan oluşan kanallar sunuluyor. Avustralya kral timsahlarını görmek için mutlaka ziyaret edin. Su samurları ve penguenler ile canlıların sempatisini izleyebilir, deniz altı keyfini eğlenceli platformlarda ve interaktif alanlarda keyifli zamanlara dönüştürebilirsiniz.

  • ViaSea Tema Parkı

Tuzla, ViaPort Marina Alışveriş Merkezi’nde yer alan ViaSea, İstanbul’da akvaryum keyfini binlerce deniz canlısı ile sunan özel bir merkezdir. En uzun su altı tüneli ile Boğaziçi’nin deniz altı tarihini sunuyor. 12 bin üzerinde deniz canlısı türünü bir arada görebilir, eğlenceli tema parkta Dünya seyahatine başlayabilirsiniz. Akvaryumda 47 tematik alan sunuluyor.

admin

admin