İstanbul’da Çocuklar İçin Tema Parkları
Temmuz 27, 2018 Share

İstanbul’da Çocuklar İçin Tema Parkları

İstanbul’da yaşayanlar, hafta sonlarını İstanbul’da değerlendirmek isteyenler veya İstanbul gezisi ile çocuklarına eğlenceli bir gün yaşatmak isteyen aileler için en iyi tema parklarını derledik. İstanbul’da çocuklar için tema parkları arasında; Vialand’den eğlence ve botanik bahçelere dek seçenekler bulunuyor.

  • Vialand – Eyüp

Türkiye’nin ilk tema parklarından biri olan Vialand, Disneyland’ın İstanbul versiyonu olarak nitelendirilir. Kampüs niteliğindeki park içerisinde eğlence parkı, alışveriş merkezi, oyun ve bowling salonları, sinema, restoran ve cafeler ile etkinlik alanları yer alır.

Çocuklar için eğlence, doyasıya aktivite, heyecan ve bol seçenekli oyun platformları Vialand’de yer alıyor. 20 üzerinde oyun platformu bulunan tema parkta, Roller Coaster, Saray Salıncağı, Vikingler gibi çok sayıda ünite bulunuyor.

  • Bakırköy Botanik Park- İncirli

11 adet tematik bahçeden oluşan Bakırköy Botanik, ülkenin en yüksek inşa edilen oyun kulelerine de sahiptir. Çocuklarla bol aktivite yapabileceğiniz parkta; oyun ve etkinlik alanları, doğal göletler, kuş yuvaları, süz havuzları, heykeller ve yüzlerce çeşit ağaç, bitki bulunuyor.

Çocuklar ve yetişkinler için su parkında doyasıya oyun ve eğlence ekipmanları bulunuyor. Doğayı keşfetmek isteyenler için mutfak bitkileri, şifalı bitkiler gibi doğal ürünlerin bulunduğu tematik bahçeler yer alıyor. Hem bilgelik hem eğlence bir arada sunuluyor.

  • MoiPark- İkitelli

Mall Of İstanbul’da yer alan MoiPark, hem Türkiye hem de Avrupa’nın en büyük kapalı tematik parkıdır. 12 bin m2’lik alanda 2 katlı tema parkı, heyecan, eğlence ve adrenalin üniteleri ile yüzlerce oyun ve platform sunuyor.

Canlı sahne şovları, devasa salıncaklar, raylı sistem üniteleri, eğlence tünelleri gibi Türkiye’nin en geniş kapsamlı platformları yer alıyor. İstanbul’da çocuklar için tema parkları arasında en popüler ve en kapsamlısıdır. Çocukların yaşlarına göre oyun alanları ve üniteleri yer alıyor.

  • SnowPark- Torıum Avm

Kar ve eğlence merkezi olarak, Türkiye’nin ilk kapalı tema parkı olarak hizmet veriyor. İstanbul çocuk parkları arasında her mevsim eğlence sunan parkta, gerçek kar kullanılıyor. Kış sporlarına ideal zemin oluşturulan tema parkında, en az kar kalınlığı 50 cm olarak dizayn ediliyor. 4 mevsim kar eğlencesi, kayak ve kızak coşkusu Snow Park’ta yaşanıyor.

admin

admin