İstanbul’da Çocuklarla Gidilebilecek Yerler
Temmuz 27, 2018 Share

İstanbul’da Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

İstanbul’un her iki yakasında çocuklar için etkinlik ve eğlence alanları sunuluyor. İstanbul’da çocuklarla gidilebilecek yerler arasında müzeler, lunaparklar, tema parkları ve eğlence merkezleri gibi pek çok alternatif bulunuyor. Hayvanat bahçeleri, akvaryumlar, bilim ve kültür merkezlerinde çocukların ilgisini çekebilecek bölümler ve etkinlik alanları ile çeşitlilik artırılıyor. Sizlerin için en popüler ve kapsamlı seçenekleri sunuyoruz.

  • Pelit Çikolata Müzesi

Çikolatanın büyüleyici kokusu, muhteşem çikolata şelaleleri ve çikolatan eserleri görebileceğiniz en lezzetli müzeler arasındadır. Çizgi film karakterlerinden, şehirlerin sembolik yapılarına, İstanbul’un manzarasından en eğlenceli çikolata çeşitlerine dek, her şeyin çikolatadan yapıldığı bir müzedir. Pelit Çikolata Esenyurt üretim tesisleri Esenyurt içerisinde yer alan müze, İstanbul etkinlikleri arasında, çocuklar için ilk sıradadır.

  • Kelebek Çiftliği

Beykoz’da emekli bir öğretmen tarafından kurulan çiftlik, 5 dönümlük arazi üzerinde yüzlerce kelebek çeşidini bir arada görme fırsatı sunuyor. İstanbul’da çocuklarla gidilebilecek yerler arasında, botanik bahçe gezintisi ve muazzam renkteki kelebekleri görme olanağı sunuyor.

  • Oyuncak Müzesi

Göztepe’de Sunay Akın tarafından kurulan Oyuncak Müzesi, tarihin her dönemine ait oyuncak sistemleri ve 200 yıllık oyuncak çeşitleri ile çocukların en çok ilgisini çeken müzeler arasındadır. Çocuklarla keşfedilecek muazzam mekanlar arasında yer alır.

  • Uçurtma Müzesi

Çocukların en sevdiği oyun gereçlerinden olan uçurtmaların, yüzlerce çeşidini bir arada görüp, keyifle uçurabilecekleri müzeler arasındadır. Üsküdar’da kurulan müze, Mehmet Naci Aköz müzesi olarak Üsküdar Belediyesi tarafından, Türkiye’nin ilk ve tek uçurtma müzesi olarak faaliyet gösteriyor. Atölye çalışmalarında çocukların uçurtma yapabilecekleri eğlenceli bir mekandır.

  • Atatürk Arberotumu

İstanbul Üniversitesi’nin uluslararası bilim etkinlikleri için kullandığı doğal alan, ziyaretçilere açık olarak faaliyet gösteriyor. Doğa severler için yeşilin muhteşem renklerini ve yüzlerce bitki, ağaç çeşidini sunan arberotum, çocukların göl kenarında keşif yapabilecekleri, bol oksijen sunan bir mekandır. Bahçeköy’de bulunan alan, İstanbul’da hafta sonu etkinlikleri için cennetten bir köşe niteliğindedir.

  • Kidzania

Akasya AVM’de 10 bin m2’lik alanda ve sadece çocuklar için kurulmuş olan alan, mesleki deneyim ve eğlence sunuyor. Yüzlerce meslek seçeneğinde rol alabilecek çocuklar, etkinlik, aktivite ve oyun platformlarında eğlenceyi doruklarda yaşıyor.

  • Levander Restaurant

Ailece keyifli bir yemek isterseniz levander restaurantı tavsiye ederiz. Hem yeşillikler içinde keyifli zamanlar geçirebilir, oyun bölümü ve animatörler ile çocuğunuz arkadaş edinirken sizde masanızda yemek yemenin keyfine varabilirsiniz. Detaylar: Levander restaurant

admin

admin