Çocukların İlgisini Çekebilecek Müzeler
Temmuz 27, 2018 Share

Çocukların İlgisini Çekebilecek Müzeler

İstanbul’un tarihi ve doğal güzelliklerini sunan, mimari ve kültürel zenginliklerini yansıtan farklı müzeler ile bilgi dolu gezintiler düzenleyebilirsiniz. Çocuklarını ilgisini çekebilecek müzeler, İstanbul’un farklı köşelerinde yıl boyunca ziyaretçilerini ağırlıyor. Okul gezileri ya da aileleri ile keşfedilmesi önerilen müzeleri sizler için derledik;

  • Barış Manço Müzesi

Kadıköy Moda’da yer alan Barış Manço Evi, çocuk katı ile oldukça sevilen bir müzedir. İkinci kat tamamen çocuklara ayrılmıştır. Bal mumu heykel sergisi ve çocukların sevdiği barış Abi’lerinin yaşam ve seyahatlerini tematik olarak anlatan, görsel efektler ve atmosfer ortamlarıyla çocukların ilgisini çekebilecek bir müzedir.

  • Ottomanya

Bahçeşehir’de konum sunan Ottomanya, Mall Of İstanbul içerisinde yer alıyor. Hem çocuklar hem yetişkinler için ilgi çeken bir müzedir. Atölye dizaynları, interaktif alanlar, tarihi oyun bölümleri ile İstanbul müzeleri arasında özellikle 4- 12 yaş arası çocuklara özgü bir müzedir.

  • Rahmi Koç

Rahmi Koç Müzesi, çocukların ilgisini çekecek pek çok içerik barındırıyor. Arabalar, vapurlar, tren, denizaltı ve çeşitli makinalar ile tarihi eserlerin nitelikle sunulduğu bir müzedir. Müze, Pazartesi günleri hariç yıl boyunca farklı saatlerde ziyarete açıktır.

  • Oyuncak Müzesi

Çocukların ilgisini çekebilecek müzeler arasında İstanbul Oyuncak Müzesi bulunuyor. Göztepe semtinde kurulmuş olan müze, 1700’lü yıllardan günümüze kadar olan oyuncakları ve oyun sistemlerinin sunulduğu bir müzedir. El yapımı ilkel oyuncaklardan, teknolojik oyuncaklara dek pek çok çeşidin bulunduğu, çocukların merakla gezdiği müzeler arasındadır.

2005 yılında faaliyete geçen müzenin kurucusu Sunay Akın’dır.

  • Otomobil Müzesi

Arsay Klasik Otomobiller müzesi, Halkalı’da bulunuyor. Hem çocuklar hem yetişkinler için ilgi çeken müze, seçkin klasik otomobiller ile geçmişten günümüze pek çok ürünün sergilendiği bir müzedir. İstanbul müze seçenekleri arasında otomobil meraklılarına yıl boyu açık olarak hizmet veriyor.

  • MiniaTürk

Çocuk, yetişkin, yerli veya yabancı turist gibi hemen herkesin ilgisini çeken bir müzedir. Çocuklarla birlikte yapılacak etkinlikler arasında MiniaTürk müzesi gezilebilir. Türkiye’nin sembol yapılarının minyatürlerini açık hava müze etkinliği ile gezebileceğiniz alan, Beyoğlu’nda kurulmuştur. Gezerken, tüm Türkiye’yi dolaşabilir, eğlence ve keşfetmenin tutkusunu yaşayabilirsiniz.

admin

admin