İstanbul Hayvanat Bahçeleri
Temmuz 27, 2018 Share

İstanbul Hayvanat Bahçeleri

İstanbul kentinde ziyaret edebileceğiniz pek çok hayvanat bahçesi var. Her türlü hayvanın yer aldığı, doğal koşullarda beslendiği ve sergilendiği büyük bahçeleri gezerek daha önce hiç görmediğiniz muhteşem varlıklar ile tanışabilirsiniz. İstanbul hayvanat bahçeleri en çok çocukların ilgisi ile karşı karşıya.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi

Tesis 1995 senesinde hobi olarak başlatılmış. Hayvanları besleme merakı daha sonraki yıllarda ileri düzeylere ulaşmış. Kanguru olmak üzere lamaya kadar pek çok farklı tür oluşturularak koleksiyon halini almış. Özellikle de çocukların hayvanları kafesler içerisinde değil, doğal ortamlarında yakından görmesini sağlamak adına bir dizayn yapılmış. Hafta sonu aktivitesi arayanlar Polonezköy’de yer alan hayvanat bahçesini ziyaret edebilir.

Boğaziçi Hayvanat Bahçesi

Adapazarı Bilecik Karayolu üzerinden Gebze yakınlarında yer alan Boğaziçi hayvanat bahçesine özel aracınız ile yaklaşık bir buçuk iki saat içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şile Hayvanat Bahçesi

İstanbul hayvanat bahçeleri arasında yer alan Şile Hayvanat Bahçesi’nde nesli tükenen hayvanları hayata kazandırma programları uygulanmakta. Ayrıca alan içerisinde hayvan satışı da yapılıyor. Çocuklar ve aileler için oldukça uygun bir alan. Küçük olmasına rağmen farklı hayvan türlerini içerisinde barındırmakta. Yeşil alan içerisinde doğal yaşam alanlarında hayvanları keşfetmek oldukça eğlenceli. Şehir ortamından uzaklaşıp doğa ile iç içe bir alanda nefes almak istiyorsanız mutlaka uğramalısınız.

Kanatlılar, sürüngenler ve yırtıcılar olmak üzere balıklarda Şile Hayvanat Bahçesi’nde sizleri bekliyor olacak.

Üsküdar Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi

İstanbul kentinde Emaar Square Mall alışveriş merkezinde yer alan ve 48 tanktan oluşan hayvanat bahçesinde oldukça eğlenceli vakitler geçirmeniz söz konusu. Deniz canlıları arasında sihirli bir yolculuk sizleri bekliyor. 20 bine kadar su altı canlısı bu akvaryumda yer almakta. Su samuru, penguen, su faresi gibi canlılar akvaryuma hayat veriyor.  Bunun yanı sıra Türkiye’nin en büyük sualtı hayvanat bahçesi özelliğine de sahip olduğundan dolayı oldukça ilgi çekiyor. 270 derecelik görüş açısı ve 45 metre uzunlukta bulunan tünelden geçerken 20 binin üzeride deniz canlısını yakından görme ve keşfetme şansına sahip olacaksınız.

admin

admin